Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Pozostając na stronie akceptujesz to (NACIŚNIJ W CELU AKCEPTACJI). Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.

KALKULATOR USŁUGTRANSPORTOWYCH
AKTUALNE NOTOWANIAROPY NAFTOWEJ

Ostatni kurs 170.20
Zmiana -5.92 (-3.36%)
Poprzedni kurs 176.12
Własne / Kwoty podane są w PLN/T

KURS WALUT

sprzedażskup
EUR4,26444,2944
USD3,23383,2638
Ostatnia aktualizacja: 2013-09-09 01:29
internetowykantor.pl

Olej opałowy

Z powodzeniem jest stosowany jako zamiennik Waru , Mazutu , Oleju Opałowego Lekkiego.  Jego zaletą jest uniwersalność oraz niska zawartość siarki co w połączeniu z atrakcyjną cena wysuwa go na pozycję lidera.

 

!!!UWAGA NA PODRABIANY OLEJ POPIROLITYCZNY!!!

malcon
Zapezpieczanie, śrutowanie
http://malcon.com.pl/
Wiele firm chcąc dorobić się w szyki sposób podrabia olej popirolityczny rozcieńczając go tanią gliceryną technologiczną (wartość opałowa dla gliceryny technologicznej to  18 600 – 25 200 kJ/kg ). Tak rozcieńczony olej opałowy jest nie do odróżnienia bez przeprowadzenia badań laboratoryjnych. Wartość opałowa takiego oleju drastycznie spada sprawiając że faktyczny koszt wyprodukowania 1/t pary technologicznej jest wyższy mimo niższej ceny samego oleju. Nie pozostaje to bez negatywnego wpływu na stan techniczny samej instalacji. Najczęstszymi usterkami spowodowanymi spalaniem podrobionego oleju popirolitycznego jest:

-zrywanie płomienia oraz nie stabilny proces spalania

-odkładanie się pozostałości po spaleniu co prowadzi w większości wypadków do wypalenia kotła

 

Prawidłowo eksploatowana instalacji na olej popirolityczny wymaga sporadycznych przeglądów technicznych !

 

Jako dystrybutor oleju popirolitycznego z wieloletnim doświadczeniem nie obawiamy się pobierania próbek Naszych towarów  !!!

 

 

PETROINTER Sp. z o.o. realizuje dostawy oleju opałowego popirolitycznego własnymi środkami transportu. Jednorazowa dostawa to 10-24 tony.

Dzięki własnej bocznicy kolejowej oraz dopracowanemu systemowi logistycznemu jesteśmy w stanie zareagować natychmiast na każde zlecenie.

 

Cena oleju popirolitycznego zawsze jest ustalana na podstawie takich czynników jak:

-  chęć długotrwałej współpracy

- wielkość zamówienia

- termin płatności

 

Zastosowanie

podnośniki wrocław
Sprawdź
http://podnosniki-wroclaw.com.pl/
Olej opałowy popirolityczny nie nadaje się do spalania w instalacjach domowych. W związku z koniecznością zastosowania palników większej mocy jest idealnym rozwiązaniem dla przyzakładowych kotłowni, wszędzie tam gdzie jest produkowana para technologiczna.

 

Charakterystyka
Wieloskładnikowa mieszanina węglowodorów (głównie nienasyconych) o liczbie atomów węgla powyżej C14. Zawiera 5% (m/m) lub więcej 4- do 6-ciopierścieniowych węglowodorów aromatycznych o skondensowanych pierścieniach. Olej popirolityczny otrzymujemy jako pozostałość ciężką w procesie pirolizy węglowodorów. Wrze w temperaturze powyżej 260 °C.

 

Właściwości

Stan skupienia : ciecz
Barwa : ciemnobrunatna
Zapach : charakterystyczny
Temperatura płynięcia : poniżej –15 °C
Temperatura początku/końca wrzenia : brak danych
Temperatura zapłonu : nie niższa niż 80 °C
Temperatura samozapłonu : ok. 270 °C

Prężność. par w temp. 20 °C

: >5 hPa
Granice wybuchowości : nie tworzy mieszanin wybuchowych z powietrzem